Probleminės kojos

Kas yra podologas?

 

Podologas dar kitaip vadinamas „pėdų specialistas“. Būtina atskirti meistrą daranti klasikinį pedikiūrą estetiniais tikslais, ir specialistą kuris atlieka medicininį pedikiūrą, bei tam tikrus terapinius veiksmus ir manipuliacijas norint sutvarkyti pėdų problemas. Į jo kompetenciją įeina: diabetinių pėdų tvarkymas; įaugusių nagų atstatymas, tam specialiai pritaikytomis sistemomis; trukinėjančios pėdų odos tvarkymas ir prevencija; deformuotų, traumuotu nagų atstatymas ir protezavimas, nuospaudų šalinimas ir kitos pėdų problemos.

 

Kai kurioms pėdų problemoms gydyti, podologai iš skirtingų šalių ar netgi miestų naudoja skirtingus metodus, tobulina ir kuria savo sistemas, kurias naudoja savo praktikoje. Man tenka daug stažuotis geriausiose Europos podologijos centruose, kad atrinkčiau geriausius metodus kuriuos ir naudoju savo praktikoje. Jeigu turite pėdų problemų – nesigėdėkite ir nebijokite,yra specialistų kurie Jums gali padėti atsikratyti galbut metu metus Jus kamuojančios bėdos.

itrukusi pedos oda

Odos įtrūkimai

Sveika oda yra elastinga, lygi ir labai patvari. Atsiradusius odos  įtrūkimus dažnai lydi ir odos hiperkeratozė (suragėjimas) su uždegimine reakcija. Įtrūkimų priežastys būna labai įvairios bet reikalauja keliu faktorių. Odos įtrūkimai būna paviršutiniški arba net siekia iki dermos, būna šlapiuoja arba kraujuoja. Jų ilgis gali siekti nuo keliu milimetru iki centimetro, iš išorės yra žymiai platesni nei viduj.

Įtrūkimai atsiranda dėl odos hiperkeratozės, paveldimų odos sutrikimų, kai kuriu vaistu, neteisingos kojų priežiūros, avalynės ir viršsvorio.

Onichokriptozė (įaugęs nagas)

Tai nago plokštelės įaugimas į šoninį volelį . Šis susirgimas yra labai dažnas kurio metu šoninis volelis parausta, patinsta ir būna labai skausmingas. Judant skausmas sustiprėja, ir kartais yra priliginama dantu skausmui.

Šio susirgimo priežastis:

-plokščiapėdystė;

-onichomikozė (grybelinis nago susirgimas);

-hallux valgus kauliuko deformacija (ortopedine patologija);

-įgimta;

-traumos.

iauges nagas
diabetine peda

Diabetinė pėda.

Problemos su kojom pas diabėtikus atsiranda dėl dviejų priežasčių ir ne viena iš jų neturi tinkamo paaiškinimo.

Pirma priežastis – neuropatija (nervų pažeidimas), antra – kraujo apytakos sutrikimas.

Dėl nervų pažeidimų diabetu sergantys žmonės gali nejausti skausmo ar diskomforto kojose, nelabai skiria karštį ir šaltį. Kada kraujotakos sutrikimai sutampa su jautrumo netekimu pacientas gali turėti traumas, infekcijas kuriu nejaučia dėl savo ligos.

Nagų ligos.

Kai vertinam nagą atkreipiam dėmesį i nago formą, paviršių, storį, spalvą ir nago volelį.

Dermatologijoje onichodistrofiją (nagų ligos) yra skiriamos į keleta grupių:

-Trofiniai pasikeitimai dėl vidinių, infekcinių, nerviniai-psichinių,endokrininių ligų.

-Nagų pasikeitimai dėl įvairių ligų (psoriazės, egzemos, plokščiosios kerpligės, lizdinės alopecijos).

-Nagų ligos dėl mechaninių, fizinių, cheminių ir biologinių faktorių.

nagu ligos
prakaituojancios kojos

Hiperhidrozė (kojų prakaitavimas).

Padidinto pėdų prakaitavimo ir nemalonaus kvapo priežastys gali būti įvairios:

– Netinkama kojų priežiūrą;

– Uždara avalynė;

– Sintėtinės kojinės (blogai sugeria prakaitą);

– Per retas avalynės ir kojinių keitimas (kojinės reikia keisti kasdien);

-Profesionalus faktoriai ( guminiai batai, apsauginė avalynė);

-Darbas drėgnam klimate ( sodininkystė, virtuvė, pirtis, šiltnamiai ir t.t.).

Nuospaudos.

Tai odos pasikeitimai kurie dažniausiai būna ant pėdu. Kitaip nei suragėjimas, nuospaudos siekia gilesnius odos sluoksnius. Nuospauda dažniausiai turi aiškiai apibrėžtą formą ir daugiau ar mažiau kietą branduolį, kuris yra giliai ir aiškiai matomas ant odos paviršiaus ( jei nėra paslėptas po suragėjimu). Nuospauda galima atpažinti iš skausmo atsirandančio kai yra spaudžiamas branduolys kuris veikia apatinius odos sluoksnius kur yra nervai.

 

 

Užsirašyti į konsultaciją
nuospaudos